4 fit recepty so skyrom a ovocným chia džemom

3 min. čítania
 4 fit recepty so skyrom a ovocným chia džemom

Máte chuť na niečo sladké, svieže a fit? Ovocné džemy toho v kuchyni zvládnu oveľa viac. Stačí pár surovín a za chvíľu z nich vykúzlite vyvážené raňajky, snack či sladký dezert, ktorý poteší chuťové poháriky aj oči. 🤩

Pripravili sme si pre vás 4 jednoduché recepty 👩‍🍳, ktoré stihnete pripraviť aj počas rušného dňa.

O ovocných džemoch

Džem už dávno nemusí znamenať len klasiku na chlebíku. Tieto vegánske džemy spájajú skvelú chuť s premysleným zložením - bez lepku, laktózy, alergénov, pridaných konzervantov, farbív či aróm. Na rozdiel od bežných džemov získavajú svoju hustú konzistenciu vďaka chia semienkam, ktoré prirodzene viažu tekutinu a dodávajú im príjemnú štruktúru.

😋 1. DOMÁCE PROTEÍNOVÉ MÜSLI

8 tyčiniek | Čas prípravy ~15 minút (+ 20-25 minút pečenie)

Ingrediencie:

-29%
Džem Slivka & Chia 200g
1 ks
Slovensko
3,49 €
2,49 €
12,45 €/kg
Ovsené vločky výberové 400g MLYN
1 ks
Slovensko
0,89 €
2,23 €/kg
Banány Cavendish 19+, I.Tr
1 kg
Ekvádor
0,34 €
1,89 €/kg
Vajcia z voľného výbehu M-L 10ks Pipidu
1 ks
Slovensko
3,85 €
0,38 €/ks
Maslo Arašidové 100% jemné 340g GymBeam
1 ks
Európska únia
2,79 €
8,21 €/kg
Vlašské orechy lúpané 100g Dr.Ensa
1 ks
Ukrajina
1,59 €
15,90 €/kg
Korenie Škorica mletá 20g Mäspoma
1 ks
Slovensko
0,55 €
27,50 €/kg

Postup:

Banán roztlačte a zmiešajte s vajíčkom a arašidovým maslom. Pridajte ovsené vločky, proteínový prášok, škoricu a nasekané vlašské orechy. Polovicu zmesi natlačte do menšej formy vystlanej papierom na pečenie. Potrite slivkovým džemom a prikryte zvyšnou zmesou. Pečte približne 20-25 minút pri 180 °C. Nechajte úplne vychladnúť a potom nakrájajte na 8 kúskov.

🍍 2. MRAZENÝ SKYROVÝ BARK

3 porcie | Čas prípravy ~10 minút (+ 3-4 hodiny mrazenie)

Ingrediencie:

-30%
Džem Ananás & Verbena 200g
1 ks
Slovensko
4,99 €
3,49 €
17,45 €/kg
Jogurt Primo Skyr L.Casei 150g Zott
1 ks
Poľsko
1,19 €
7,93 €/kg
-20%
Ananás AIR Extra Sweet kal. 6
1 ks
Dominika
13,69 €
10,89 €
5,45 €/kg
Mandle blanšírované (lúpané) hobľované 100g Ensa
1 ks
Česká republika
2,19 €
21,90 €/kg
Kokos strúhaný Dr.Ensa 200g
1 ks
Filipíny
1,99 €
9,95 €/kg
Extrakt bourbon vanilka Madagaskar 35ml Dr. Oetker
1 ks
Maďarsko
3,30 €
94,21 €/kg

Postup:

Skyr rozotrite na plech alebo tanier vystlaný papierom na pečenie do vrstvy hrubej približne 1 cm. Lyžičkou pridajte ananásový džem a jemne ho rozvírte do skyru. Zmes posypte kúskami ananásu, nasekanými mandľami a kokosom. Dajte zamraziť minimálne na 3-4 hodiny a potom nalámte na nepravidelné kúsky.

🤤 3. SUSHI NA SLADKO

1 porcia | Čas prípravy ~5-10 minút

Ingrediencie:

-33%
Džem Mango & Chia 200g
1 ks
Slovensko
5,19 €
3,49 €
17,45 €/kg
Tortilla celozrnná 8ks/20cm 320g Santa Maria
1 BA
Švédsko
3,79 €
0,47 €/ks
Banány Cavendish 19+, I.Tr
1 kg
Ekvádor
0,34 €
1,89 €/kg
Skyr 0% biely MILKO 130g
1 ks
Česká republika
0,85 €
6,54 €/kg
Maslo Arašidové 100% chrumkavé 340g GymBeam
1 ks
Európska únia
2,79 €
8,21 €/kg
Korenie Škorica mletá 20g Mäspoma
1 ks
Slovensko
0,55 €
27,50 €/kg

Postup:

Tortillu potrite skyrom a arašidovým maslom. Pridajte vrstvu mangového džemu, do stredu položte celý banán a tortillu pevne zrolujte. Rolku nakrájajte na približne 6-8 kúskov ako sushi. Na záver môžete kúsky posypať mletou škoricou.

💪 4. PROTEÍNOVÝ CHEESECAKE DO POHÁRA

1 porcia | Čas prípravy ~10 minút (+ 30 minút chladenie)

Ingrediencie:

-25%
Džem Malina & Chia 200g
1 ks
Slovensko
4,19 €
3,15 €
15,75 €/kg
Jogurt Primo Skyr L.Casei 150g Zott
1 ks
Poľsko
1,19 €
7,93 €/kg
Tvaroh polotučný jemný 250g Milko
1 ks
Česká republika
1,35 €
5,40 €/kg
Ovsené vločky výberové 400g MLYN
1 ks
Slovensko
0,89 €
2,23 €/kg
Mandle blanšírované (lúpané) hobľované 100g Ensa
1 ks
Česká republika
2,19 €
21,90 €/kg
Ati Lemonita Citrónová šťava 250ml
1 ks
Grécko
0,80 €
4,00 €/LIT
Vanilka mletá 5g Dr. Oetker
1 ks
Maďarsko
3,79 €
758,01 €/kg

Postup:

Ovsené vločky a mandle nahrubo rozmixujte a nasypte na dno pohára. Skyr zmiešajte s tvarohom, vanilkou a citrónovou šťavou. Lahodný krém navrstvite na vločky a zakončite chutným malinovým džemom. Nechajte vychladiť cez noc alebo aspoň 30 minút.

Dostali ste slinu na niektorý z týchto receptov? 🤤 Ovocné džemy aj všetky ostatné ingrediencie nájdete na našom e-shope. Stačí si ich pridať do košíka a my vám celý nákup doručíme pohodlne až k dverám. 💚

-29%
Džem Slivka & Chia 200g
1 ks
Slovensko
3,49 €
2,49 €
12,45 €/kg
-30%
Džem Ananás & Verbena 200g
1 ks
Slovensko
4,99 €
3,49 €
17,45 €/kg
-33%
Džem Mango & Chia 200g
1 ks
Slovensko
5,19 €
3,49 €
17,45 €/kg
-25%
Džem Malina & Chia 200g
1 ks
Slovensko
4,19 €
3,15 €
15,75 €/kg